کتاب انتخاب های سخت – هیلاری رادهام کلینتون – امیر قادری

کتاب انتخاب های سخت - هیلاری رادهام کلینتون - امیر قادری
کتاب انتخاب های سخت - هیلاری رادهام کلینتون - امیر قادری
کتاب انتخاب های سخت - هیلاری رادهام کلینتون - امیر قادریReviewed by مهدی on Aug 15Rating: 3.5کتاب انتخاب های سخت - هیلاری رادهام کلینتون - امیر قادری - یک پاراگراف | کتاب کتاب انتخاب‌های سخت ، زندگی‌نامه سیاسی چهار سال حضور هیلاری کلینتون در مقام وزیر امور خارجه امریکا است. ترجمه‎ی این کتاب در آستانه‎ی نامزدی هیلاری کلینتون..
2+

کتاب انتخاب های سخت ؛

کتاب انتخاب های سخت ، زندگی‌نامه سیاسی چهار سال حضور هیلاری کلینتون در مقام وزیر امور خارجه امریکا است. ترجمه‎ی این کتاب در آستانه‎ی نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست‎جمهوری امریکا منتشر شد.

«حالا او وارد کارزار رقابت‌های ریاست‌جمهوری کشورش شده است. کم‎تر پیش آمده یک سیاستمدار، تنها اندکی پس از اتمام مسئولیت، و آغاز دوران تازه‎ی فعالیت‌اش، زیر و بم و جزئیات دوران کاری خود را با مخاطب در میان بگذارد.

اما هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اخیر آمریکا و یکی از نامزدهای انتخابات آینده، در کتاب بسیار پرفروش انتخاب‌های سخت چنین کرده است. با خواندن این متن، که به یک حکایت سیاسی جذاب پهلو می‌زند، متوجه بسیاری از صف‌بندی‌های سیاسی جهان امروز می‌شویم.

به خصوص که خانم کلینتون، جزر و مدهای سیاسی در هیچ کدام از مناطق جهان را ناگفته نگذاشته است: از اروپا، تا چین و روسیه، آمریکای لاتین، و بالاخره خاورمیانه امروز.

حالا سیاست را بهتر خواهید شناخت و ابزارهای تازه‌ای برای درک و شناخت دگرگونی‌های جهان امروز، خواهید یافت. از همه مهم‌تر با عقاید و شخصیت و نقطه‎نظرهای یکی از مهم‌ترین نامزدهای دوره‎ی جدید ریاست‎جمهوری امریکا، آشنا خواهید شد.»

«انتخابهای سخت،یک زندگی‌نامه است و ما علاقه‌مند اساسی خواندن کتاب‎های زندگی‌نامه‌ هستیم. از مفیدترین و لذت‌بخش‌ترین گونه‌های کتاب. و البته این یک زندگی‌نامه‎ی عادی نیست. انتخابهای سخت، کتاب جذابی درباره‎ی فرآیند مذاکره و نفوذ است.

وزیر امور خارجه سابق امریکا، در آن توضیح می‌دهد که چگونه تلاش‌هایش در برمه گام به گام به نتیجه می‌رسد و چگونه برای فرآیند صلح میان تندروهای اسراییلی و رهبران فلسطین تلاش می‌کند و به نتیجه نمی‌رسد. کلینتون در این کتاب از چین به‎عنوان بزرگ‌ترین رقیب جهانی‌اش با احترام یاد می‌کند، در عین حال می‌شود نارضایتی و حتا خشم‌اش از پوتین و دیکتاتورهای امریکای لاتین را درون سطرهای کتاب دریافت.

حتا سیاستمدارهایی چون کرزای که با تأییدخود ایالات متحده قدرت را به دست گرفته‌اند، چالش‌هایی چنان پیچیده برای دولت امریکا ایجاد می‌کنند که خواندن ودنبال‎کردن این ماجراها برای‌تان جالب و جذاب و روشن‌گر خواهدبود.»

2+

شما ممکن است این را هم بپسندید

2 پاسخ‌ها

  1. تدریس خصوصی زیست شناسی در تهران گفت:

    اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *